PAR MUMS

Tieši pateicoties starptautiskai sadarbībai, “Fudzi SK” ir kļuvis par “Starptautiskā Japānas karatē asociācijas” jeb IJKA oficiālo pārstāvi Latvijā.

Kluba nosaukums

Kluba nosaukums ir cēlies no Japānā esošā Fudzijamas kalna nosaukuma. Tas simbolizē tiekšanos pēc virsotnes, savu prasmju nemitīgu pilnveidošanu, rakstura un gara spēka audzinšānu un šķēršļu pārvarēšanu ceļā uz mērķi. Tas ir kāpums no zemākā punkta līdz pat augstākajam un tiekšanās pēc aizvien augstākiem sasniegumiem, neapstājoties pie sasniegtā.

Karatē skola - Fudzi SK
Karatē klubs - Fudzi SK

Nedaudz par vēsturi

20.gs. deviņdesmitajos gados, līdz ar PSRS sabrukšanu, nodarboties ar karatē atkal kļuva legāli, un tas sāka iekarot popularitāti trenēties gribētāju vidū. Tajos laikos vietu, kur mācīties karatē, vēl nebija tik dauz, cik ir šodien. Viens ko karatē klubiem bija “Asahi” ar Vitāliju Trikuli priekšgalā. Viņa vadībā klubs atrauji attīstījās, un arī Vitālija audzēkņi drīz vien bija pietiekami zinoši, lai sāktu vadīt karatē nodarbības dažādos Rīgas mikrorajonos. Līdz ar treneru skaita pieaugumu, auga arī “Asahi” mērķi – radās vēlme kļūt par karatē asociāciju, un šī mērķa sasniegšanai tika radīti vairāki klubi, kā “Fudzi”, “Sakura” un “Empi”. Tomēr dzīve ieviesa savas korekcijas, un ar “Latvijas Karatē-do šotokan akadēmiju” tika panākta vienošanās par “Asahi” pievienošanos tai. Šis bija stāsts par to, kā “Fudzi” karatē klubs tika radīts formāli, bet tas bija tikai pats tālā ceļa sākums…

Kluba dibināšana

2003.gadā, pēc tam, kad Vitālijs Trikulis bija pametis Latviju, viens no viņa ilggadējiem audzēkņiem – Boriss Krasnovs – kopā ar kolēģiem un domubiedriem Dmitriju Solovjovu un Andreju Kaļonovu nolēma dibināt pats savu karatē klubu, par tā nosaukumu izvēloties vairākus gadus atpakaļ radīto “Fudzi”. Un tā, 2003.gada 20.martā “Fudzi sporta klubs” atzīmē savu dzimšanas dienu.

Caur ērkšķiem uz zvaigznēm...

Treniņu procesā jaunas zināšanas un pieredzi gūst ne tikai audzēkņi, bet instruktori, un jau neilgi pēc darbības uzsākšanas gan treneru, gan sportistu pūles vainagojas ar panākumiem – kluba “Fudzi” audzēkņi izcīna godalgotas vietas kā Latvijas, tā starptautiskos turnīros. Protams, laika gaitā ir mainījies arī treneru kolektīvs, daži ir pametuši instruktoru darbu, bet viņu vietā ir stājušies citi – kluba audzēkņi, kuriem ir bijusi vēlme sevi pierādīt ne tikai uz tatami kā lieliskiem sportistiem, bet arī iemēģināt roku instruktora amatā. “Fudzi sporta klubs” ir kļuvis par aktīvu un ievērojamu Latvijas Karatē federācijas biedru, kurš dod savu artavu ne tikai sportistu izglītošanā bet arī tādu starptautisku sacensību kā “Latvia Open”, “Fudzi Cup” un “Fudzi Tournament” organizēšanā, kā arī Eiropā un pasaulē atzītu karatē instruktoru vadītu semināru rīkošanā un jauno tiesnešu sagatavošanā. Tieši pateicoties starptautiskai sadarbībai, “Fudzi SK” ir kļuvis par “Starptautiskā Japānas karatē asociācijas” jeb IJKA oficiālo pārstāvi Latvijā.

FUDZI SPORTA KLUBS.
Karate klubs Rīgā, Latvijā
Nodarbības notiek visu gadu, semināri, sporta nometnes
Reģ. Nr. 40008073430

Kontakti

Seko mums